Біографія гурту Decorum

1990-ті - Смілива мрія

Не кожному у житті вдається здійснити мрію, а якщо мрія ще й виглядає божевільною...

Створити власний рок-гурт, бути тим, ким себе почуваєш - на початку 90-х неабияка мрія хлопця з провінційного міста Калинівка, що на Вінниччині. Віктор Федун, а саме про нього мова, ще навчаючись у Вінницькому музичному училищі спробував свої сили у гуртах "Demos" і "Suruful Pain", та мрія про власний гурт не залишала його. І ось, рік 1993, Віктор Федун створює перший у Калинівці рок-гурт під назвою "Crazy". До неї увійшли такі ж, як і він, хлопці-ентузіасти: Сергій Синюшко (гітара, вокал), Валентин Федун (бас-гітара), Василь Бортюк (барабани). Вони дійсно були божевільними: стипендія аж ніяк не встигала за зростом цін, зарплатні батьків затримували, на підтримку вже молодої держави розраховувати не доводилось. А для існування молодого гурту необхідні були інструменти, місце для репетицій. Однокімнатна квартира одного з учасників гурту, Василя Бортюка, і стала алма-матером. Довго ще сусіди будуть згадувати, як від важких децибел у них тоді двигтіли стіни і сипалася штукатурка.

Через деякий час, чи то завдяки своєму ентузіазму, чи то сусідам набридли концерти, вони перейшли до Калинівського будинку дитячої творчості. Там відбулась перша ротація у колективі: замість Сергія Синюшка прийшов Андрій Стулій.

1994 - Decorum

Рік 1994 став знаковим. Гурт "Crazy" змінив свою назву на "Decorum", що означає з латині "зовнішній показник пристойності", і став відомим широкому загалу калинівчан: гурт відіграв власний концерт у рідному місті. Ці позитивні зміни були внесені новим членом гурту, чудовим музикантом, тоді ще маловідомим, Володимиром Гуменчуком.

Перші успіхи на рідній ниві надали хлопцям сміливості заявити про своє існування на фестивалі "Червона рута" у 1995 році. Але виявилось, що шлях до досконалості довгий та тернистий і ще є багато над чим працювати. Відтоді репетиції стали більш ґрунтовнішими й серйознішими. Гурти "Black Sabbath" та "Metallica" стали для хлопців тим мірилом, яким мірялася майстерність та рівень виконання. Вони не раз консультувалися у своїх старших колег, відомих у Калинівці музикантів: Анатолія Баранчука, Сергія Цвігуна, Леоніда Демченка, Миколи та Володимира Лапчаків. Така серйозна робота дала свої результати. З'явились перші демозаписи. Гурт стали запрошувати виступати у Жмеринці, Козятині, Вінниці.

2002 - Перші успіхи

У 2002 році на місце Володимира Гуменчука та Андрія Стулія, які залишили колектив, прийшли Ігор Рябоконь (гітара) та Олег Демчук (клавішні). А згодом О. Демчука замінила Олена Яремчук. Саме з її приходом у репертуарі гурту з'явилися україномовні пісні. А згодом прийшла перемога у відбірковому фестивалі "Червона рута - 2003". Успіх команді принесла пісня на слова Іллі Кононова "Тихими стопами", яка стала візиткою гурту "Decorum". Саме у цей період "Декорум" першим із рок-гуртів здобув звання "Народний аматорський колектив".

Не пройшла непоміченою і участь "Декорума" у всеукраїнському фестивалі рок-музики "Тарас Бульба" (2002-2004 р.р.): у 2002 році вони стали дипломантами фестивалю.

У 2005 році гурт залишив Ігор Рябоконь і Василь Бортюк взяв до рук гітару, а місцем барабанщика поступився новому члену гурту Вчерашнюку Дмитру.

2006 - "Тихими стопами"

У 2006 році, завдяки директорові фірми "МЕД" та звукорежисеру студії "Апріс" Сергію Новикову, "Декорум" записав свій перший альбом. У склад добірки ввійшли десять пісень українською мовою, серед яких і пісня на слова вінницького музиканта Іллі Кононова "Тихими стопами", яка і дала назву альбомові. На цю пісню Олександром Жвавим знято відеокліп.

2007 - Досягнення

Наполеглива праця не забарилася з результатами: у 2006 році на відбірковому турі "Червона рута 2007" у м. Вінниця "Декорум" посів перше місце і отримав путівку у фінал фестивалю. В жовтні 2007 року, посівши у фіналі друге місце, гурт здобув право на участь у гала-концерті переможців фестивалю "Червона рута 2007".

У вересні того ж року "Decorum" отримав гран-прі на рок-фестивалі "Vinnitsa Rock Music Fest".

13 жовтня 2007 року "Декорум" мав честь виступити на концерті, присвяченому двадцятиріччю вінницького рок-клубу.

Останні досягнення: дві відео роботи на пісні "Відьми" та "Самотня душа".

Деякий час гурт ще грав декілька років і з часом припинив своє існування. Протягом 8 років учасники гурту грали і виступали в інших гуртах.

2016 - Відновлення

І ось більше року тому гурт вирішив знову зібратися в новому складі та відновити свою діяльність. Наразі гурт складається з 5 учасників:

  • Віктор Федун (вокал, гітара);
  • Марія Федун (бек-вокал, скрипка);
  • Дмитро Вчерашнюк (ударні);
  • Ігор Рябоконь (бек-вокал, гітара);
  • Азаркін Ігор (бас-гітара).

Після відновлення діяльності гурт отримав дуже гарний і гучний старт. За короткий період часу гурт виступив на місцевому концерті, який відвідало близько 500 фанів та фестивалі чисельністю близько 2 тисяч осіб. Своїм виступом гурт «підірвав» публіку та залишив усіх відвідувачів у захваті. Зараз гурт отримує чисельні запрошення на різноманітні заходи, концерти та фестивалі.

Музичні нахили учасників гурту не обмежуються лише рок-музикою. Віктор Федун керує естрадно-симфонічним оркестром "Експромт", який, в свою чергу, також носить звання народного аматорського колективу. Інші учасники також грають у симфонічному оркестрі.